Камінь-Каширський

відділ освіти, молоді та спорту

(03357) 2-31-86

Приймальна відділу освіти

ВЕСНЯНІ ЗМАГАННЯ ЗІ СПОРТИВНОГО ОРІЄНТУВАННЯ

Згідно плану роботи відділу освіти Камінь-Каширської райдержадміністрації та з метою подальшого розвитку та популяризації спортивного орієнтування в навчальних закладах, визначення кращих спортсменів-орієнтувальників та команд району щороку, традиційно, на початку квітня станція юних туристів організовує та проводить районні особисто-командні змагання зі спортивного орієнтування на кубок імені Геннадія Яцуна.

Змагання зі спортивного орієнтування полягають у проходженні дистанції з картою і компасом. Спортсмену-орієнтувальнику необхідно володіти високими фізичними якостями, досконало уміти користуватись компасом і впевнено читати карту зі спортивного орієнтування, швидко і правильно вибирати шлях руху по незнайомій місцевості, мати високі вольові якості.

Так 13 квітня такі змагання пройшли в мальовничому куточку – на березі озера Озюрко. У лісовому масиві урочища Лютне поблизу озера юні туристи орієнтувалися по оновленій карті, створеній працівниками СЮТур.

Учасники змагались у трьох вікових групах. З компасом і картою спортсмени долали кілометри у пошуках контрольних пунктів. Дистанції були досить складні і передбачали застосування різних прийомів орієнтування на місцевості.

Успішному перебігу змагань сприяла дуже гарна і тепла сонячна погода, яка підвищила настрій спортсменів та нагадала про початок туристського сезону.

Приємно відзначити, що у масовому заході взяла участь рекордна кількість учасників – 420 спортсменів із 35 шкіл району.

Переможці змагань визначались окремо по ЗОШ І-ІІІ ст., та ЗОШ І-ІІ ст. Серед шкіл І-ІІІ ступенів перемогу вибороли учні села Раків Ліс (керівники: Карпік Сергій, Філюк Віктор), друге місце здобули спортсмени НВК №1 міста (керівники: Грицак Валентин, Гребенюк Юрій), третє – за командою НВК №2 міста (керівники: Кузьмич Людмила, Тищук Іван). Серед шкіл І-ІІ ступенів кращі результати продемонстрували орієнтувальники села Мостище (керівники: Ханайчук Дмитро, Пась Оксана), друге місце зайняла команда села Рудка Червинська (керівник Штельмах Іванна), а бронзовими призерами стали спортсмени села Підбороччя (керівник Хлистік Богдан).

Високу спортивну майстерність і хороші результати продемонстрували також орієнтувальники шкіл сіл: Воєгоще, Підцир’я, Бузаки, Піщане, Оленине та Осівці.

Команди - переможці і призери були нагороджені кубками та грамотами відділу освіти, а три найкращі орієнтувальники у кожній групі отримали медалі та дипломи станції юних туристів.

Всі учасники змагань отримали заряд бадьорості та гарного весняного настрою на початок туристського сезону.

Кращі спортсмени візьмуть участь у Чемпіонаті області зі спортивного орієнтування, який відбудеться 20-22 квітня в Любомльському районі районі.

Протоколи змагань ЗОШ І-ІІІ ступеня

Протоколи змагань ЗОШ І-ІІ ступеня