Камінь-Каширський

відділ освіти, молоді та спорту

(03357) 2-31-86

Приймальна відділу освіти

Новини Абітурієнти - на старт! року

В місті Камені- Каширському відбувся  Волинський ярмарок професій для випускників закладів загальної середньої освіти району

Мета заходу – здійснення профорієнтаційної роботи щодо вступу до закладів професійної ( професійно – технічної) та вищої освіти випускників закладів загальної середньої освіти.

  Наказом Міністерства освіти і науки України від 11.10.2018 року №1096 « Про затвердження  деяких нормативно- правових актів з питань прийому на навчання до  закладів вищої освіти»  затверджено Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2019 році.

  Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів розпочинається 01 липня 2019 року.

  Прийом  заяв та документів, передбачених розділом VІ Умов вступу  , розпочинається 10 липня. Хто вступає лише за результатами ЗНО зможе подати заяви до 22 липня. Особи, які вступають за співбесідами, вступних іспитів або  творчих конкурсів – до 16 липня.

Але вже сьогодні  випускники  закладів загальної середньої освіти повинні визначитися з майбутньою професією та закладом вищої освіти , де будуть її здобувати.

  Велику допомогу  у виборі вузу та профілю навчання , зокрема  для тих , хто ще не визначився , надали випускникам шкіл району   представники Волинських  вузів в рамках  проведення  « Волинського ярмарку професій».

Цей захід  успішно  пройшов 12.12.2018 року  на базі НВК  ,,Загальноосвітня школа 1-111 ступенів-гімназія ,, №2 м. Каменя-Каширського  .   Представники    із  тринадцяти   вузів та професійно- технічних закладів  Волині, а саме: Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки  ( кафедри та  факультети: міжнародних відносин, історичний, юридичний, філологія та журналістика, педагогічна освіта та соціальна реабілітація ),Луцького національного технічного університету ( факультети: екології, туризму  та електроінженерії,  екології, туризму та електроінженерії, фінансів, обліку, лінгвістики та права),  інституту розвитку людини  університету ,,Україна,,,  Академії рекреаційних технологій і права , Ковельського медичного коледжу,  Володимир-Волинського агротехнічного коледжу, Луцького педагогічного коледжу,  Ковельського промислово-економічного коледжу , Горохівського коледжу ЛНАУ  , Шацького лісового коледжу ім. В.В.Сулька , Старовижівського професійного ліцею, Маневицького професійного  ліцею, Камінь-Каширського ВПТУ  цікаво і змістовно  презентували свої   заклади   освіти.

Директор Камінь- Каширської районної філії Волинського обласного центру зайнятості Дзямко Лілія Мефодіївна розповіла про особливості профорієнтаційної роботи їх центру , види послуг , які вони можуть надавати випускникам закладів загальної середньої освіти.

   Понад 450 учнів 9,11 класів із 23 -х закладів загальної середньої освіти району    мали можливість дізнатись про заклади вищої  та професійно- технічної освіти  Волині , ознайомитися з умовами  вступу до них,   новими , затребуваними на ринку праці спеціальностями,   почути  ґрунтовні відповіді  на   поставлені  питання, особисто поспілкуватися з представниками вузів.

      До уваги старшокласників були запропоновані цікаві відео-презентації про  заклади  освіти  та інформаційні матеріали.

   З більш детальною інформацією про заклад вищої та професійно- технічної  освіти , Правилами   прийому на навчання  можна ознайомитися на їх  офіційних сайтах.