Камінь-Каширський

відділ освіти, молоді та спорту

(03357) 2-31-86

Приймальна відділу освіти

Перші у відкритому Чемпіонаті Волинської області з пішохідного туризму

16-17 лютого в загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів села Раків Ліс Камінь-Каширського району відбувся відкритий Чемпіонат Волинської області серед юнаків з пішохідного туризму в закритих приміщеннях.  

На урочистому відкритті спортсменів та тренерів привітали начальник відділу освіти, молоді та спорту Камінь-Каширської райдержадміністрації Віктор Пась,  директор школи села Раків Ліс Олександр Кузьмич, які у своїх виступах зазначили, що дитячий туризм у всі пори року повинен розвиватися та має велике значення у вихованні молоді, який формує здоровий спосіб життя, а особливо в школах сприяння здоров’я.    

Змагання з туризму в закритих приміщеннях в останні роки набули великої популярності в Україні. Волинський Центр туризму, спорту та екскурсій спільно з закладами освіти традиційно проводить їх у зимовий період в тих закладах освіти, які мають відповідні умови та спеціальне обладнання для облаштування технічних дистанцій. З 2013 року дані обласні змагання розпочиналися саме з школи села Раків Ліс і проводяться вже у цьому спортивному залі третій раз.

   Цього року за звання Чемпіона з пішохідного туризму змагались близько 50 спортсменів з міста Ковеля, Боратинської та Вишнівської громад, Ківерцівського, Маневицького та Камінь-Каширського районів.

Змагання проходили на двох дистанціях «Смуга перешкод» ІІ та ІІІ класу в особисто-командному і командному заліках. Досить динамічні та цікаві дистанції давали можливість особисто спортсменам та у зв’язках проявити свої вміння та навички з техніки пішохідного туризму, які набули під час занять в туристсько-спортивних гуртках.

  За результатами напруженої дводенної боротьби кубок першості з пішохідного туризму здобула команда загальноосвітньої школи с.Раків Ліс Камінь-Каширського району (тренер Карпік Сергій), ІІ місце дісталося спортсменам Камінь-Каширської станції юних туристів (тренер Крам Сергій) і ІІІ місце посіли юні туристи міста Ковеля (тренер Артемук Ірина). В особистому заліку чемпіонами серед хлопців стали учні ЗОШ с.Раків Ліс Камінь-Каширського району – Муц Денис, Макарчук Максим, і серед дівчат стали Смітюх Юлія, Давидюк Юлія, Рудчик Оксана. Також  у зв’язках учні школи Раків Ліс зайняли призові місця: 1 місце –Смітюх Юлія, Давидюк Юлія, 2 місце – Остапук Антон, Муц Максим та 3 місце – Макарчук Максим, Муц Денис.

Переможці та призери отримали грамоти управління освіти, науки та молоді, дипломи обласного Центру туризму, спорту та екскурсій, кубки та медалі. Переможці в особистому заліку серед хлопців та дівчат отримали квитки на  фестиваль «Бандерштат».

У вільний від змагання час учасники відвідали Камінь-Каширський народного краєзнавчий музей де їм працівники музею провели екскурсії.

Всі учасники змагань отримали заряд бадьорості на початок туристського сезону та гарного, майже весняного, настрою.